fbpx
III staż w Vero Volley Monza <br> 19 – 22 września 2018

III staż – Vero Volley Monza

19 – 22 września 2018

 

Kolejny staż organizowany przez Volleyball Academy odbył się po raz kolejny w klubie Vero Volley Monza. Zorganizowany był jako szkolenie, podczas którego polscy trenerzy poznali m.in: włoski system szkolenia młodzieży, metodykę nauczania i doskonalenia poszczególnych elementów technicznych, dodatkowo trenerzy poznali model przygotowania motorycznego zawodników grup młodzieżowych.

Jak wiadomo klub Vero Volley Monza ma dwa zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w serie A, dzięki temu Nasi uczestnicy mogli obserwować treningi prowadzone przez Fabio Soli, jak również Miguela Falasca. Największą jednak atrakcją była możliwość oglądania meczy Mistrzostw Świata, które odbywały się w Mediolanie. 

W sobotni wieczór, w hali Candy Arena w Monzie byliśmy uczestnikami Vero Volley Network Day, czyli spotkania prawie 50 klubów włoskich należących do sieci konsorcjum Vero Volley.

Firma Volleyball Academy została oficjalnie zaprezentowana jako jedyna organizacja siatkarska spoza Włoch, która należy do tej sieci. Na koniec spotkania podsumowano także Nasze szkolenie, otrzymaliśmy certyfikaty i wzięliśmy udział w uroczystej kolacji podczas której można było posmakować specjałów zarówno kuchni włoskiej, jak i naszych rodzimych produktów.